NOTEBOOK KASA MENTEŞE ONARIMI

Notebook kasa menteşe onarımı, dizüstü bilgisayar sahiplerinin sıkça ihtiyaç duyabildikleri bir teknik servis hizmetidir. Bilgisayarların ekran ile gövde arasındaki bağlantı parçaları olan ve hassas yapıya sahip olan bu menteşeler, darbelere karşı sanıldığı kadar dayanıklı değildir. Notebook’un yanlış taşınması, gövdesinden değil ekrandan tutularak taşınması ve ekranın geriye doğru itilmesiyle kolayca hasar alabilen bir yapıya sahiptir. Zaman içerisinde tekrarlanan açıp kapama hareketleri sonucunda da yıpranmaktadırlar. İzmir msi kasa menteşe onarımı ve notebook kasa menteşe onarımı konularında firmamız olarak yardıma hazırız.

Notebook Kasa Menteşeleri Hangi Parçalardan Oluşmaktadır?

Notebook kasa menteşe onarımı sırasında ilk bakılan şey menteşenin hangi maddeden üretildiğidir. Menteşeler materyallerine göre isimlendirilmektedir. Döküm menteşe, pirinç menteşe ve alüminyum menteşe olmak üzere 3 ana çeşide ayrılmaktadırlar. Kullanılan bu malzemeye göre bazı menteşeler onarılmamakta, değiştirilmesi gerekmektedir. Bu parçalar da genellikle büyük şehirlerde daha kolay bulunmaktadır. İzmir de bu şehirlerden biridir. Müşteri ısrarla değişimi reddeder ve tamir talep ederse, parça kısa sürede tekrar sorun çıkartacaktır. Menteşe kırılması durumunda bilgisayarı kapatıp açmaya çalışmadan, olduğu gibi en yakın teknik servise götürmeniz gerekmektedir. İzmir notebook kasa menteşe onarımı bu nedenle şehir içinde yetkili servisler tarafından kısa sürede yapılabilmektedir.

Notebook Kasa Menteşeleri Ne Gibi Durumlarda Değişir

  Notebook kasa menteşe onarımı mümkün olmayan durumlarda, kırılan parçalar diğer parçalara hasar verebilecekse, kasa ayrılıyorsa, ekranın dik durması menteşe hasarı yüzünden engelleniyorsa, menteşe bölgesindeki sorun nedeniyle ekranda görüntü kaybı yaşanıyorsa menteşenin onarılması mümkün olmayıp değiştirilmesi gerekmektedir.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>